Skip links

mgr HELENA OLKUCKA

mgr HELENA OLKUCKA

dyrektor, nauczyciel języka polskiego

Nieszablonowy polonista i człowiek wielu talentów, potrafi uskrzydlać dzieci i młodzież jak i dorosłych. Uśmiech nigdy nie schodzi z jej twarzy, a energii ma za trzech. Bardzo postępowa, nie obce jej są najnowsze odkrycia z dziedziny metodyki nauczania, neurobiologii czy psychologii.

Zawsze marzyła, by jej życie związane było z edukacją. Jest pomysłodawcą i współtwórczynią wraz z mężem Robertem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego „Milenium”. Urodzona społecznica. To dzięki m.in. jej ciężkiej pracy powstały Dni Osób Niepełnosprawnych, które na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości i świąt Powiatu Legionowskiego. Jest także przewodnicząca Rady Fundacji „Promień słońca”. Twórczyni Akademii Świadomego Rodzica, w ramach której zorganizowała szereg konferencji związanych z wychowywaniem i edukacją dzieci i młodzieży.

Uwielbia spędzać wolny czas nad książką czy z dobrym polskim filmem. Kocha podróże. Uważa, że nic tak nie ubogaca człowieka wewnętrznie i mentalnie jak spotkania wielokulturowe i zwiedzanie świata. Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwóch córek.